Πλατφόρμα Τηλεκπαίδευσης

Μαθήματα

Μάθημα (Κωδικός)Καθηγητής Τύπος
(Β3Θ)-Ηλεκτρονική (Θ) (CIED304)ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΟΥΚΙΟΥ
.
(Ε) Μετάδοση Πολυμέσων - Ψηφιακή Τηλεόραση (CIED270)ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΣΙΝΟΣ Γ.
.
(ΗΥ506Θ)- Αναλογικά-Ψηφιακά Κυκλώματα (Θ) (CIED305)ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΟΥΚΙΟΥ
.
(ΗΥ714) ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ (CIED383)ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΦΟΥΡΝΑΡΗΣ ΠΑΝ.
101 - Φυσική (Θεωρία) (CIED265)ΣΕΡΕΜΕΤΗ ΛΑΜΠΡΙΝΗ
102 - Μαθηματικός Λογισμός 1 (Θεωρία) (CIED121)ΚΟΥΓΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
.
103 - Εισαγωγή στις Τεχνολογίες της Πληροφορικής (Θεωρία) (CIED122)ΤΣΑΚΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
.
104 - Τεχνικές Προγραμματισμού (Θεωρία) (CIED123)ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΖΗΜΑΣ
104 Ε - Τεχνικές Προγραμματισμού (Εργαστήριο) (CIED125)ΑΛΕΦΡΑΓΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
.
104 Ε - Τεχνικές Προγραμματισμού (Εργαστήριο) (CIED124)ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
.
104Ε- Τεχνικές Προγραμματισμού (Εργαστήριο) (CIED327)ΜΑΡΙΑ ΕΥΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΥ Θ.
106 - Κοινωνία της Πληροφορίας (Θεωρία) (CIED129)ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ-ΚΟΛΛΙΑ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ-ΑΛΚΗΣΤΗ
106 - Νομικά Θέματα Πληροφορικής (Θεωρία) (CIED128)ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
107 - Μαθηματικά Υποδομής (Θεωρία) (CIED130)ΚΟΥΓΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
.
201 - Δομές Δεδομένων (CIED131)ΤΣΑΚΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
.
202 - Μαθηματικός Λογισμός 2 (CIED132)ΚΟΥΓΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
203 - Αρχιτεκτονική Υπολογιστών (CIED133)
.
203 - Αρχιτεκτονική Υπολογιστών (CIED133) (CIED320)ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΦΟΥΡΝΑΡΗΣ ΠΑΝ.
204 - Βάσεις Δεδομένων (Εργαστήριο) (CIED278)ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΑΜΠΑΚΑΣ
204 - Βάσεις Δεδομένων (Θεωρία) (CIED276)ΤΣΑΚΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
205 - Γραμμική Άλγεβρα (CIED135)ΚΟΥΓΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
.
206 - Διαδικασιακός Προγραμματισμός (CIED136)ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
.
206 Ε - Διαδικασιακός Προγραμματισμός (CIED360)ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
207 - Διεθνής Επιστημονική Ορολογία (CIED137)
.
302 - Πιθανοθεωρία, Στατιστική & Συνδυαστική Ανάλυση (CIED139) ΚΟΥΓΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
303 - Λειτουργικά Συστήματα (Θεωρία) (CIED140)ΤΑΜΠΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
303 Ε - Λειτουργικά Συστήματα (Εργαστήριο) (CIED330)ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΣΑΚΑΝΙΚΑΣ
.
303 Ε - Λειτουργικά Συστήματα (Εργαστήριο) (CIED220)ΓΕΩΡΓΟΥΔΑΚΗΣ Ι. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
303 Ε - Λειτουργικά Συστήματα (Εργαστήριο) (CIED263)ΕΥΑΝΘΙΑ ΦΑΛΙΑΓΚΑ
.
303 Ε - Λειτουργικά Συστήματα (Εργαστήριο) (CIED261)ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
303 Ε - Λειτουργικά Συστήματα (Εργαστήριο) (CIED142)ΤΖΗΜΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
.
303 Ε - Λειτουργικά Συστήματα (Εργαστήριο) (CIED141)ΤΣΑΚΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΤΑΜΠΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
304 - Σήματα και Συστήματα (Θεωρία) (CIED102)ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
304 E - Σήματα και Συστήματα (Εργαστήριο) (CIED104)ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ, ΤΣΑΚΑΝΙΚΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΑΜΠΕΛΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
305 - Μοντελοποίηση Συστημάτων (CIED115)ΒΩΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
.
305 Ε - Μοντελοποίηση Συστημάτων (CIED259)ΕΥΑΝΘΙΑ ΦΑΛΙΑΓΚΑ
.
305 Ε - Μοντελοποίηση Συστημάτων (Εργαστήριο) (CIED144)ΒΩΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
305 Ε - Μοντελοποίηση Συστημάτων (Εργαστήριο) (CIED145)ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
.
306 - Διοίκηση & Οργάνωση Εργών ΤΠΕ (Θεωρία) (CIED146)ΣΥΡΜΑΚΕΣΗΣ ΣΠΥΡΟΣ
.
401 - Εισαγωγή στα Κατανεμημένα Συστήματα (CIED193)ΤΑΜΠΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
402 - Κρυπτογραφία & Ασφάλεια Υπολογιστών (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΕΜΠΤΗΣ 11.00-13.00) (CIED412)ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΚΙΤΣΟΣ
403 - Δίκτυα Υπολογιστών (CIED195)ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ
.
403 Ε - Δικτυα Υπολογιστων (CIED245)ΤΖΗΜΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΠΑΞΙΜΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
404 - Αντικειμενοστρεφής Προγραμματισμός (CIED196)ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
404 E - Αντικειμενοστρεφής Προγραμματισμός (CIED234)ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
404 E - Αντικειμενοστρεφής Προγραμματισμός (CIED234) (CIED242)ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΛΕΦΡΑΓΚΗΣ
404Ε - Αντικειμενοστραφής Προγραμματισμός (Java) (Εργαστήριο) (CIED284)ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΣΑΚΑΝΙΚΑΣ
405 - Μεταγλωττιστές (CIED197)ΑΛΕΦΡΑΓΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
.
406 - Διδακτική της Πληροφορικής (CIED198)ΔΡΟΣΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ
.
406 - Διδακτικη της Πληροφορικης (CIED311)ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
406 - Νέα Οικονομία (CIED199)ΔΡΟΣΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ
.
AWR - Προσομοίωση Τηλεπικοινωνιακών Συστημάτων (CIED237)ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ
Αναλογικά & Ψηφιακά Συστήματα (Εργαστήριο) - Ηλεκτρονική (CIED267)ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΦΟΥΡΝΑΡΗΣ
Αναλογικά & Ψηφιακά Συστήματα (Θεωρία) - Ηλεκτρονική (CIED354)ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΦΟΥΡΝΑΡΗΣ ΠΑΝ.
ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΨΗΦΙΑΚΑ ΚΥΚΛΩΜΑΤΑ - ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (CIED385)ΛΑΜΠΡΟΣ ΠΥΡΓΑΣ
Ανάλυση Αλγορίθμων (Θεωρία) (CIED138)Ιωάννης Λιβιέρης
ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΠΟΔΟΣΗΣ ΔΙΚΤΥΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (CIED396)ΗΛΙΑΣ ΑΣΑΡΙΔΗΣ
Ανάλυση Απόδοσης Δικτύων Υπολογιστών  (CIED366)ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΞΙΜΑΔΗΣ ΘΕΟΦ.
ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΣΕ ΦΟΡΗΤΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ (Θ) (CIED386)ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΟΜΝΗΝΟΣ ΑΝΑΣΤ.
Αντικειμενοστραφής Προγραμματισμός (Εργαστήριο) (CIED239)ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΓΕΩΡΓΟΥΔΑΚΗΣ Ι.
Ασύρματα Δίκτυα (Ε) - Πουλαστίδης (CIED250)ΧΑΡ.-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΟΥΛΑΣΤΙΔΗΣ
.
ΑΣΥΡΜΑΤΑ ΔΙΚΤΥΑ (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (CIED273)ΗΛΙΑΣ ΑΣΑΡΙΔΗΣ
ΑΣΥΡΜΑΤΑ ΔΙΚΤΥΑ (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) - ΕΑΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ 2018-2019 (ΤΔ614)ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΜΠΕΛΙΩΤΗΣ
.
ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ (ΘΕΩΡΙΑ) (CIED251)ΑΣΑΡΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ
Αυτοματισμός Γραφείου (ΕΠΔΟΜ) (CIED315)ΜΑΡΙΑ ΕΥΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΥ Θ.
ΒΑΣΕΙΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ (Ε) (CIED278)ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΣΑΚΑΝΙΚΑΣ
.
Βάσεις Δεδομένων (Ε) (CIED414)ΚΑΡΟΥΣΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
Βάσεις Δεδομένων (Ε) - Πουλαστίδης (CIED249)ΧΑΡ.-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΟΥΛΑΣΤΙΔΗΣ
.
Βάσεις Δεδομένων (Εργαστήριο) (CIED314)ΜΑΡΙΑ ΕΥΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΥ Θ.
ΒΑΣΕΙΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (CIED361)ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ
ΒΑΣΕΙΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ (CIED279)ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
Βάσεις Δεδομένων-Ε (CIED272)ΕΥΑΝΘΙΑ ΦΑΛΙΑΓΚΑ
Γραφικά Υπολογιστών (ΕΡΓ) (CIED332)ΕΥΑΝΘΙΑ ΦΑΛΙΑΓΚΑ
Γραφικά Υπολογιστών (Θ) (CIED338)ΕΥΑΝΘΙΑ ΦΑΛΙΑΓΚΑ
ΓΡΑΦΙΚΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ (CIED291)ΔΗΜΗΤΡΑ ΠΑΠΑΒΛΑΣΟΠΟΥΛΟΥ
Διαδικασιακός Προγραγραμματισμός (Εργαστήριο) (CIED410)ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
.
ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΚΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ (Ε) (2018-2019) (CIED407)ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΟΥΤΡΑΣ
.
Διαδικασιακός Προγραμματισμός (Εργαστήριο) (CIED398)ΜΑΡΙΑ ΕΥΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΥ Θ.
Διακριτά Μαθηματικά (CIED235)ΔΡΟΣΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ
.
ΔΙΑΚΡΙΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ (Θ) (CIED274)ΕΥΑΝΘΙΑ ΦΑΛΙΑΓΚΑ
.
Διαφορικές εξισώσεις & Αριθμητικές Μέθοδοι σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον (Ε) (CIED391)Λάμπρος Δρόσος
Διαφορίκες Εξισώσεις (Θεωρία) (CIED147)ΚΟΥΓΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Διαφορικές Εξισώσεις και Αριθμητικές Μέθοδοι σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον (Ε) (CIED400)ΗΛΙΑΣ ΑΣΑΡΙΔΗΣ
ΔΙΕΘΝΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΟΡΟΛΟΓΙΑ (ΑΓΓΛΙΚΑ) (CIED306)ΔΗΜΗΤΡΑ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ
.
Δίκτυα Υπολογιστών (Εργαστήριο) (CIED319)ΜΑΡΙΑ ΕΥΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΥ Θ.
Δίκτυα Υπολογιστών Θεωρία - Διδάσκων Γ. Τζήμας (CIED405)ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΖΗΜΑΣ
ΔΟΜΕΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ (CIED368)ΗΛΙΑΣ ΑΣΑΡΙΔΗΣ
Δομές Δεδομένων (CIED309)ΣΕΦΕΡΙΝΑ ΜΑΥΡΟΥΔΗ
Δομές Δεδομένων (Ε) (CIED369)ΕΥΑΝΘΙΑ ΦΑΛΙΑΓΚΑ
Δομές Δεδομένων (Ε) (CIED325)ΧΑΡ.-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΟΥΛΑΣΤΙΔΗΣ
.
ΔΟΜΕΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ (Ε) (CIED275)ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΣΙΝΟΣ Γ.
.
ΔΟΜΕΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (CIED355)ΛΑΜΠΡΟΣ ΠΥΡΓΑΣ
Δομές Δεδομένων (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (CIED365)ΜΑΡΙΑ ΕΥΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΥ Θ.
ΔΟΜΕΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ (Θ) (CIED395)ΕΥΑΝΘΙΑ ΦΑΛΙΑΓΚΑ
Δομές Δεδομένων Εργαστήριο (CIED256)ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
.
Εισαγωγή στα Κατανεμημένα Συστήματα (Ε) (CIED393)ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΣΑΚΑΝΙΚΑΣ; ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΑΜΠΑΚΑΣ
.
Εισαγωγή στις Τεχνολογίες Πληροφορικής (CIED344)ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΚΑΡΛΟΣ Γ.
.
Εισαγωγή στις Τεχνολογίες της Πληροφορικής (CIED378)Λάμπρος Β. Δρόσος
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΙΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ (CIED298)ΣΕΦΕΡΙΝΑ ΜΑΥΡΟΥΔΗ
Εκπαιδευτική Τεχνολογία (CIED339)ΖΑΡΟΥΧΑΣ ΘΩΜΑΣ
Εκπαιδευτική Τεχνολογία (CIED404)Λάμπρος Β. Δρόσος
.
Ενσωματωμένα Συστήματα 1 - Εργαστήριο (CIED244)ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ - ΚΕΡΑΜΙΔΑΣ
.
ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ 2 (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (CIED353) ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ
Εξάμηνη Πρακτική Άσκηση (CIED201)
.
Επεξεργασία & Μετάδοση Πολυμέσων (Εργαστήριο) (CIED260)ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΕΛΤΟΥΖΟΣ, ΙΩΣΗΦ ΜΠΟΡΑΣ, ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΞΙΜΑΔΗΣ
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ (CIED308)ΕΥΑΝΘΙΑ ΦΑΛΙΑΓΚΑ
Ηλεκτρονική Επιχειρηματικότητα (CIED379)Λάμπρος Β. Δρόσος
Ηλεκτρονική Επιχειρηματικότητα (CIED253)ΣΥΡΜΑΚΕΣΗΣ ΣΠΥΡΟΣ
Ηλεκτρονική Επιχειρηματικότητα (Εργαστήριο) (CIED254)ΣΥΡΜΑΚΕΣΗΣ ΣΠΥΡΟΣ
ΗΥ501 - Συσχεδίαση Συστημάτων Υλικού/Λογισμικού (CIED116)ΒΩΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
.
ΗΥ502 - Μικροεπεξεργαστές & Μικροσυστήματα (CIED152)ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΗΥ502 - Μικροεπεξεργαστές & Μικροσυστήματα (Εργαστήριο) (CIED157)ΧΡΗΣΤΟΣ Π. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ
ΗΥ503: Συστήματα Πραγματικού Χρόνου (CIED264)ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΒΩΡΟΣ
ΗΥ504 - Συστήματα Πολύ Μεγάλης Κλίμακας Ολοκλήρωσης (VLSI) (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (CIED342)ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΛΕΩΝ.
ΗΥ504 - Συστήματα Πολύ Μεγάλης Κλίμακας Ολοκλήρωσης (VLSI) (Θεωρία) (CIED154)ΚΙΤΣΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ
ΗΥ505 - Σχεδιασμός Ολοκληρωμένων Κυκλωμάτων (CIED287)ΚΙΤΣΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ
ΗΥ601 - Τυπικές Γλώσσες Σχεδίασης Συστημάτων (Εργαστήριο) (CIED170)ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΛΕΩΝ. ΧΡΗΣΤΟΣ
ΗΥ602 - Ενσωματωμένα Συστήματα Ι (CIED118)ΒΩΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΗΥ603 - Προχωρημένες - Παράλληλες Αρχιτεκτονικές (CIED171)ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΛΕΩΝ. ΧΡΗΣΤΟΣ
ΗΥ604 - Επεξεργαστές Ειδικού Σκοπού (CIED172)ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΛΕΩΝ. ΧΡΗΣΤΟΣ
ΗΥ604 - ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΕΣ ΕΙΔΙΚΟΥ ΣΚΟΠΟΥ (CIED411)ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΚΙΤΣΟΣ
ΗΥ605 - Συστήματα σε Ολοκληρωμένα Κυκλώματα (SYSTEM-ON-CHIP) (CIED173)
.
ΗΥ605 - Συστήματα σε Ολοκληρωμένα Κυκλώματα (SYSTEM-ON-CHIP) (CIED317)ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΦΟΥΡΝΑΡΗΣ ΠΑΝ.
ΗΥ606 - Σχεδιασμός Συστημάτων Ασφάλειας σε Υλικό (CIED174) (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (CIED340)ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΦΟΥΡΝΑΡΗΣ ΠΑΝ.
ΗΥ701 - Ενσωματωμένα Συστήματα ΙΙ (CIED185)ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΒΩΡΟΣ
ΗΥ702 - Αρχιτεκτονικές Δικτυακών Συστημάτων και Επεξεργαστών (CIED382)ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΦΟΥΡΝΑΡΗΣ ΠΑΝ.
ΗΥ702 - Αρχιτεκτονικές Δικτυακών Συστημάτων και Επεξεργαστών (CIED186)ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΛΕΩΝ. ΧΡΗΣΤΟΣ
ΗΥ703 - Σχεδιασμός Ψηφιακών Συστημάτων σε FPGA (CIED187)ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΚΙΤΣΟΣ
ΗΥ704 - Έλεγχος Σχεδιασμού και Κατασκευής (CIED188)ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΛΕΩΝ. ΧΡΗΣΤΟΣ
ΗΥ713 - ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΕ ΥΛΙΚΟ (CIED174)ΛΑΜΠΡΟΣ ΠΥΡΓΑΣ
Θεωρία Πληροφορίας (CIED288)ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
ΚΕΡΑΙΕΣ - ΓΡΑΜΜΕΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ (Ε) (CIED294)ΗΛΙΑΣ ΑΣΑΡΙΔΗΣ
ΚΕΡΑΙΕΣ - ΓΡΑΜΜΕΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ (Θ) (CIED293)ΗΛΙΑΣ ΑΣΑΡΙΔΗΣ
Κρυπτογραφία και Ασφάλεια Υπολογιστών (CIED318)ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΣΑΚΑΝΙΚΑΣ
Κρυπτογραφία και Ασφάλεια Υπολογιστών (CIED392)Ιωάννης Ε. Λιβιέρης
.
ΚΡΥΠΤΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (Ε) (2018-2019) (CIED406)ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΟΥΤΡΑΣ
ΚΡΥΠΤΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (CIED282)ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΦΟΥΡΝΑΡΗΣ
ΚΡΥΠΤΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (CIED356)ΛΑΜΠΡΟΣ ΠΥΡΓΑΣ
ΚΡΥΠΤΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (Θ) (2018-2019) (CIED408)ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΟΥΤΡΑΣ
.
Λ501 - Τεχνολογία Λογισμικού (Θεωρία) (CIED159)ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
.
Λ503 - Ανάπτυξη Συστημάτων Παγκοσμίου Ιστού (Θεωρία) (CIED161)ΤΖΗΜΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Λ503 Ε - Ανάπτυξη Συστημάτων Παγκοσμίου Ιστού (Εργαστήριο) (CIED268)ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
Λ504 - Τεχνητή Νοημοσύνη (Θεωρία) (CIED162)ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
.
Λ505 - Γραφικά Υπολογιστών (Θεωρία) (CIED163)ΣΥΡΜΑΚΕΣΗΣ ΣΠΥΡΟΣ
.
Λ505 Ε - Γραφικά Υπολογιστών (Εργαστήριο) (CIED164)ΣΥΡΜΑΚΕΣΗΣ ΣΠΥΡΟΣ
.
Λ506 - Παράλληλα Συστήματα & Προγραμματισμός (Θεωρία) (CIED166)ΑΛΕΦΡΑΓΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
.
Λ506 Ε - Παράλληλα Συστήματα & Προγραμματισμός (Εργαστήριο) (CIED167)ΑΛΕΦΡΑΓΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Λ601 - Σχεδιασμός Αλληλεπίδρασης (CIED175)ΣΥΡΜΑΚΕΣΗΣ ΣΠΥΡΟΣ
.
Λ601 Ε - Σχεδιασμός Αλληλεπίδρασης (CIED252)ΣΥΡΜΑΚΕΣΗΣ ΣΠΥΡΟΣ
Λ602 - Ειδικά Θέματα Ολοκληρωμένων Πληροφοριακών Συστημάτων (CIED176)ΤΖΗΜΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Λ603 - Κατανεμημένος Προγραμματισμός (CIED177)ΑΛΕΦΡΑΓΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
.
Λ604 - Διάχυτος Υπολογισμός (CIED178) ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
.
Λ605 - Σημασιολογικός Παγκόσμιος Ιστός (CIED179)ΤΖΗΜΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Λ606 - Υπολογιστική Νοημοσύνη (CIED180)ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
.
Λ701 - Επιχειρισιακή Έρευνα και Βελτιστοποίηση (Θεωρία) (CIED189)ΑΛΕΦΡΑΓΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
.
Λ702 (Ε) - Τεχνολογίες Υπολογιστικού Νέφους (CIED331)ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΣΑΚΑΝΙΚΑΣ
.
Λ702 - Τεχνολογίες Υπολογιστικού Νέφους (CIED190)ΠΑΞΙΜΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΤΣΑΚΑΝΙΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
.
Λ703 - Ανάπτυξη Λογισμικού σε Φορητές Συσκευές (CIED191)ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΛΕΦΡΑΓΚΗΣ
Λ704 - Έλεγχος & Εξασφάλιση Ποιότητας Λογισμικού (CIED192)
.
Λ704 ΕΛΕΓΧΟΣ & ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ (CIED326)ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ (Ε) (CIED302)ΦΩΤΙΟΣ ΚΟΝΤΟΜΙΧΟΣ
.
Λειτουργικά Συστήματα (Εργαστήριο) (CIED351)Ιωάννης Λιβιέρης
Λειτουργικά Συστήματα (Εργαστήριο) (CIED300)ΣΕΦΕΡΙΝΑ ΜΑΥΡΟΥΔΗ
.
Λογιστικά Πληροφοριακά Συστήματα (CIED367)ΕΥΑΝΘΙΑ ΦΑΛΙΑΓΚΑ
ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ (CIED307)ΣΕΦΕΡΙΝΑ ΜΑΥΡΟΥΔΗ
ΛΣ εργ Δευτερα 11-13 (CIED296)ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΑΜΠΑΚΑΣ
ΛΣ εργ Δευτερα 13-15 (CIED297)ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΑΜΠΑΚΑΣ
Μαθηματικός Λογισμός ΙΙ (Calculus II) (CIED390)Λάμπρος Δρόσος
ΜΕΤΑΓΛΩΤΤΙΣΤΕΣ (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (CIED371)ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ
Μετάδοση Πολυμεσικών Υπηρεσιών (Εργαστήριο) (CIED384)ΜΑΡΙΑ ΕΥΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΥ Θ.
ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΠΟΛΥΜΕΣΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (CIED349)ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ
Νέα Οικονομία (CIED321)ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
Οπτικά Δίκτυα Επικοινωνιών (Εργαστήριο) (CIED372)ΜΑΡΙΑ ΕΥΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΥ Θ.
ΟΠΤΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (CIED292)ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ
Πληροφοριακά Συστήματα Διοίκησης (Ε) (CIED316)ΕΥΑΝΘΙΑ ΦΑΛΙΑΓΚΑ
Προσομοίωση Δικτύων 2018-19 (Εργαστήριο) (CIED381)ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΕΛΤΟΥΖΟΣ
.
Πτυχιακή Εργασία (CIED200)
.
Σεμινάριο Τελειοφοίτων (CIED255)Λάμπρος Β. Δρόσος
Συστήματα Διαχείρισης Δεδομένων  (CIED299)ΤΑΜΠΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ (Ε) (CIED295)
Συστήματα Διαχείρισης Επιχειρησιακών Πόρων (CIED337)ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΑΜΠΑΚΑΣ
ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΩΝ ΠΟΡΩΝ (ΕΡΓ) (CIED334)ΕΥΑΝΘΙΑ ΦΑΛΙΑΓΚΑ
Συστήματα Διαχείρισης Επιχειρησιακών Πόρων (Θ) (CIED387)ΕΥΑΝΘΙΑ ΦΑΛΙΑΓΚΑ
ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (CIED388)ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΦΟΥΡΝΑΡΗΣ ΠΑΝ.
Σχεδιασμός Αλληλεπίδρασης (CIED363)ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΝΙΚ. ΚΩΣΤΑΡΑΣ
ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΑΛΛΗΛΕΠΙΔΡΑΣΗΣ (Ε) (2018-2019) (CIED413)ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΟΥΤΡΑΣ
Σχεδιασμός Συστημάτων Ασφάλειας σε Υλικό (CIED373)ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΚΙΤΣΟΣ
ΤΔ 704 Ε - Οπτικά Δίκτυα Επικοινωνιών (Εργαστήριο) (CIED119)ΑΣΑΡΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ
ΤΔ501 - Ειδικά Θέματα Δικτύων (Εργαστήριο) (CIED258)ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΖΗΜΑΣ, ΠΑΞΙΜΑΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
ΤΔ501 - Ειδικά Θέματα Δικτύων (Θεωρία) (CIED148)ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ
.
ΤΔ501- Ειδικά Θέματα Δικτύων (Εργαστήριο) (CIED329)ΜΑΡΙΑ ΕΥΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΥ Θ.
ΤΔ502 - Θεωρία Πληροφορίας (CIED149)
.
ΤΔ503 - Προσομοίωση Δικτύων (CIED150)ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Π.
ΤΔ503 Ε - Προσομοίωση Δικτύων (CIED229)ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Π.
.
ΤΔ504 - Τηλεπικοινωνιακά Συστήματα Ι (Θεωρία) (CIED101)ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
ΤΔ504 Ε - Τηλεπικοινωνιακά Συστήματα Ι (Εργαστήριο) (CIED105)ΤΣΑΚΑΝΙΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
ΤΔ505 - Κεραίες - Γραμμές Μεταφοράς (CIED151)
.
ΤΔ505 - ΚΕΡΑΙΕΣ - ΓΡΑΜΜΕΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (CIED374)ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΜΠΕΛΙΩΤΗΣ
.
ΤΔ506 - Δίκτυα Κινητών Επικοινωνιών I (Θεωρία) (CIED303)ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΝΙΚ. ΚΩΣΤΑΡΑΣ
ΤΔ506 - Δίκτυα Κινητών Επικοινωνιών I (Θεωρία) (CIED336)ΦΩΤΙΟΣ ΚΟΝΤΟΜΙΧΟΣ
ΤΔ506 - Δίκτυα Κινητών Επικοινωνιών Ι (Θεωρία) (CIED112)ΑΣΑΡΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ
ΤΔ506 Ε - Δίκτυα Κινητών Επικοινωνιών (Εργαστήριο) (CIED108)ΑΣΑΡΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ
ΤΔ601 - Ψηφιακή Επεξεργασία Σημάτων (Θεωρία) (CIED100)ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
ΤΔ601 Ε - Ψηφιακή Επεξεργασία Σημάτων (Εργαστήριο) (CIED114)ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ, ΚΟΥΤΡΑΣ ΘΑΝΑΣΗΣ
ΤΔ602 - Τηλεπικοινωνιακά Συστήματα ΙΙ (Θεωρία) (CIED103)ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
ΤΔ602 Ε - Τηλεπικοινωνιακά Συστήματα ΙΙ (Εργαστήριο) (CIED106)ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ, ΤΣΑΚΑΝΙΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΤΔ603 - Ασύρματες Δορυφορικές Επικοινωνίες (Θεωρία) (CIED109)ΛΟΥΒΡΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
ΤΔ603 Ε -Ασύρματες Δορυφορικές Επικοινωνίες - Εργαστήριο (CIED110)ΛΟΥΒΡΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
ΤΔ604 - Ασύρματα Δίκτυα (Θεωρία) (CIED107)Χρήστος Αντωνόπουλος
ΤΔ604 Ε - Ασύρματα Δίκτυα (Εργαστήριο) (CIED113)ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ
ΤΔ605 - Δίκτυα Κινητών Επικοινωνιών II (CIED168) ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Π.
ΤΔ606 - Δυναμικά Συστήματα (CIED169)
.
ΤΔ701 - Σχεδιασμός & Διαχείριση Δικτύων (Θεωρία) (CIED181)ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΞΙΜΑΔΗΣ ΘΕΟΦ.
ΤΔ702 - Μετάδοση Πολυμεσικών Υπηρεσιών - Ψηφιακή Τηλεόραση (CIED182) ΠΑΞΙΜΑΔΗΣ ΘΕΟΦ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΤΔ702 - Μετάδοση Πολυμεσικών Υπηρεσιών - Ψηφιακή Τηλεόραση (CIED269)ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
ΤΔ702 - Μετάδοση Πολυμεσικών Υπηρεσιών - Ψηφιακή Τηλεόραση (E) (CIED182) (CIED240)ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΓΟΥΛΑΣ ΣΠ.
ΤΔ703 - Αδόμητα (AD-HOC) & Ασύρματα Δίκτυα Ασθητήρων (Θεωρία) (CIED183)ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ
ΤΔ703 Ε - Αδόμητα (AD-HOC) & Ασύρματα Δίκτυα Αισθητήρων (Εργαστήριο) (CIED218)ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Π.
ΤΔ704 - Οπτικά Δίκτυα Επικοινωνιών (Θεωρία) (CIED111)ΑΣΑΡΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ
ΤΔ713 - ΑΣΥΡΜΑΤΑ ΔΙΚΤΥΑ ΑΙΣΘΗΤΗΡΩΝ (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (CIED375)ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΜΠΕΛΙΩΤΗΣ
.
Τεχνικές προγραμματισμού Εργαστήριο (CIED335)ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
Τυπικές Γλώσσες Σχεδίασης Συστημάτων (CIED117)ΒΩΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΤΥΠΙΚΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΣΧΕΔΙΑΣΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (CIED281)ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΦΟΥΡΝΑΡΗΣ
Υπολογιστική Νοημοσύνη (Ε) (CIED389)Ιωάννης Ε. Λιβιέρης
.
ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (CIED415)ΛΑΜΠΡΟΣ ΠΥΡΓΑΣ
Φυσική (CIED377)Λάμπρος Β. Δρόσος
ΨΗΦΙΑΚΗ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΣΗΜΑΤΟΣ (Ε) (2018-2019) (CIED409)ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΟΥΤΡΑΣ
Ψηφιακή Κοινωνία και Οικονομία (CIED341)ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
Ψηφιακή Σχεδίαση (Εργαστήριο) (CIED266)ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΦΟΥΡΝΑΡΗΣ
Ψηφιακή Σχεδίαση (Εργαστήριο) (CIED380)ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΣΑΚΑΝΙΚΑΣ
.
ΨΗΦΙΑΚΗ ΣΧΕΔΙΑΣΗ (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (CIED333)ΗΛΙΑΣ ΑΣΑΡΙΔΗΣ
ΨΗΦΙΑΚΗ ΣΧΕΔΙΑΣΗ (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (CIED352)ΛΑΜΠΡΟΣ ΠΥΡΓΑΣ
Ψηφιακή Σχεδίαση (Εργαστήριο) (CIED328)ΜΑΡΙΑ ΕΥΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΥ Θ.
ΨΗΦΙΑΚΗ ΣΧΕΔΙΑΣΗ (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (CIED350)ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ
ΨΗΦΙΑΚΗ ΣΧΕΔΙΑΣΗ (ΘΕΩΡΙΑ) (CIED289)ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΦΟΥΡΝΑΡΗΣ ΠΑΝ.